Wing Chun

Taoista Harcművészeti Iskola (Wing Chun Taoist Martial Arts School)

A Kung-fu és története

shaolin-szerzetesek-6.jpg

Már időszámításunk előtt 2800-ban az istenek a “mennyei birodalom” ellen egy bikafejű, kígyótestű (sárkány) szörnyeteget küldtek. A kínai császár maga ment, hogy megölje a szörnyeteget! Huang-ti “sárga császár” által ott alkalmazott lépések, ütések, és bottechnikák ill. boksztechnikák lesznek az alaptechnikái a kung-funak. A kung-fu nevet jóval később kapta, előtte több néven ismeretes: chuan-fa, kínai box, majd kung-fu és napjainkban kínában “wu-shu” néven gyakorolják!
tempA későbbiekben a kolostorok szolgálják, a kung fu fejlődését. A leghíresebb a “shaolin kolostor“, melyet 520-ban Pa-Ti-Ta-Mo (Bohidharma) alapított, ő Indiából ment Kínába.
A kung-fu elsősorban az állóképesség fejlesztésére szolgál (sok meditáció után fizikailag egyensúlyban legyenek). Majd kialakultak a védekező technikák, mivel a kolostorokat rendszerint kirabolták. Fegyverek és ökölharc. Különböző állatokat figyeltek meg, hogy hatékonyabbak legyenek! Az akkori orvosok (i.e. 2800-ban) fejlett gyógyászatok alakítottak ki. A kung-fu bölcsőjét a Shaolin kolostornak tartják!
A kung-fu fejlődését meghatározták az akkori vallások és filozófiák is!


5 fő állat mozgását figyelték meg, majd harcművészetükbe ötvözték:
tigris
tigris.jpg

kígyó
kigyo-2011-05-10-4.jpg

daru
daru.jpg

sárkány
black_dragon.jpg

medve
ours_brun_parcanimalierpyrenees_1.jpg

A Kung-fu szó jelentései:
harcművészet
valamiben jártasság
művészet mestere
ügyes ember….stb.
„A Kung-Fu általános kifejezés, és azt jelenti, hogy egy művészet mesteri fokon való űzése, egy nehéz feladat végrehajtása magas szinten koncentrált erőfeszítéssel. Végső soron jó sok kemény munkát és gyakorlást jelent.
Kung - teljesítés, véghezvitel; Fu - erőfeszítés.
Nyugati szavakkal azt lehetne mondani, hogy Muhammad Ali megvalósította a Kung-fut az ökölvívásban, Michelangelo megvalósította a Kung-fut a képzőművészetben, Ernest Hemingway eljutott a Kung-fuhoz az irodalomban.
Ez a kifejezés, amely magában foglalja a kínai küzdelem mestereinek sajátos „Kung-fuját” is, nyugaton tévesen azonosították a „kínai harci művészetekkel” Jóllehet, egy felületes magyarázatot adtak akkor, amikor áttörték a nyelvi elválasztó sorompót, a mai, angolul beszélő világ elfogadta ezt a szóhasználatot, és úgy érti, hogy a Kung fu valamiképp a kínai küzdelmi rendszerekkel kapcsolatos. Úgy érezzük, hogy ezt el kellet magyaráznunk, de azért nem akarunk terminológiai keresztes hadjáratot indítani, és mi is elfogadjuk a kínai harci művészetek verbális amerikanizációját. Mindenesetre ezt a kifejezést csak a Ming dinasztia első időszakától használják rendszeresen, amikor a regények virágoztak a tizennegyedik században.
A népszerű könyvek közül sok dicsőítette a küzdőmesterek kitartó erőfeszítéseit, akik megszabadítottak egy tartományt a betörő banditáktól. A „Kung-fu” alkalmas kifejezés volt a bátor mesterek teljesítményének jellemzésére.
Másrészt a tényleges kínai szakkifejezés a harci művészetekre: Wu Shu.
Azt jelenti, hogy katonai művészet, az önvédelem és a bátorság edzése. Wu - katonai, Shu - technikák.
Ha a nyugati történelmi fogalmakat vesszük alapul, akkor a Wu kínai írásjel először a bronz feliratokon, mintegy háromszáz évvel trójai háború előtt – Kr.e. 1200 – jelent meg.
Az az írásjel, amely a Wu Shu-t ábrázolja, két részből áll. Az első jelenti a megállítás aktusát, a második pedig a kard piktográfiája. Együttesen azt a gondolatot szimbolizálják, hogy katonai erő alkalmazásával legyőzni az erőszakos rendetlenséget, és előmozdítani a békét azáltal, hogy eltesszük a pajzsokat és a kardokat. Ez azon az ősi tanácson alapszik, miszerint: „A fegyver olyan, mint a tűz, ha nem oltják ki, szükségképpen megégeti a felhasználóját.” Ez lett a későbbi harcművészek hitvallása, akik nem éltek küzdőképességeikkel, kivéve, ha éppen segíteni kívántak volna másnak. Ezt a művészetet arra használták, hogy szolgáljon és védjen, miközben, ha csak lehetséges el kell kerülni a konfliktusokat.
Ha azonban a küzdelem elkerülhetetlenné válik, a mester támadóját olyan védtelenné teheti, mint amilyen a vízfestmény a zápor szűnni nem akaró esőcseppjei alatt. …”

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 16
Tegnapi: 67
Heti: 104
Havi: 496
Össz.: 72 399

Látogatottság növelés
Oldal: Kung Fu története!
Wing Chun - © 2008 - 2024 - wingchun.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »