Wing Chun

Taoista Harcművészeti Iskola (Wing Chun Taoist Martial Arts School)

Bil jee tao – repülő ujjak, vagy ujjszúrás

bil jee tao (repülő ujjak, vagy ujjszúrás) a wing chun hármasszámú forma tao gyakorlata
180 és 250 mozdulat, pozíciója a yee kim yang mah (galambállás).
A legmagasabb szintű forma tao gyakorlat a wing chun stílusban. Ezt a formát az alapítók csak a legjobbaknak tanították meg. Napjainkban idősebb mesterszintű gyakorló végezheti (si-gung).
A bil jee a leggyorsabb forma tao és a legaktívabb technikában. Itt az ujjhegyeknek is nagy szerepe van a technika kivitelezésében, így már edzett ujjhegyeknek kell lenniük. Több irányban igen gyorsan megelőző technikák sorozata követi egymást. Ez a forma nem szimmetrikus, mint a megelőző két másik tao. Az ujjhegy, a kézél és a bong-sao alkalmazás a leggyakoribbak. Alaphelyzetben is több irányba tud mozogni.
Magas ívű védelem és alacsony védelmi gyakorlatokkal lesz teljes a szögletes, geometrikus mozgása. Lábsöpréssel a lábtechnika oldalívre is dolgoztatja a gyakorlót. Amíg a sil lim tao átismételtette az alapokat és bemelegítette a kezeket és agyunkat, a chum kil tao megtanított a helyes lépésekre , a bong-sao alkalmazásra az oldalirányokra, a bil jee taonak a szerepe, hogy alkalmazni is tudjuk ezeket.
A bil jee taoban is vannak ismétlődő elemek, de ezeknek nem az a szerepük, mint az előző forma taokban. Alkalmazás szempontjából a legkiteljesedettebb önvédelmi kombináció, a stílus összességét tartalmazza. Az elveket itt is tudjuk érezni annak ellenére, hogy többször megszegi, nem véletlenül. A jó ritmusérzék, gyorsaság, pontosság, a technikák ismerete a helyes kivitelezésre törekszik. Az elvek ismerete, tudása nélkül csak kalimpálás lesz a levegőben, ami olyan mintha desztillált vizet innánk forrásvíz helyett.
A jin-jang itt nem kell, hogy egyenlően meglegyen, de a harmóniára mindig oda kell figyelni, mert különben elbillen valamelyik oldalra a tao gyakorlása. A bil jee tao igen dinamikus és gyors, hisz az önvédelem akkor hatékony, ha meg tudjuk előzni a támadást. A bil jee taot csak azután végezzük el, ha már a sil lim taot és a chum kil taot átismételtük! A bil jee taonak két változata van: egy rövidebb lépés nélküli, és egy hosszabb, amiben lépések is vannak.
A bil jee tao az ujjak és kezek formációja a wing chunban.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 21
Tegnapi: 67
Heti: 109
Havi: 501
Össz.: 72 404

Látogatottság növelés
Oldal: Bil Jee Tao
Wing Chun - © 2008 - 2024 - wingchun.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »